Sledujte nás na Facebooku!

červen 2019

Divadlo Oskara Nedbala

Divadelní 218/2, 390 01 Tábor

+420 384 971 630

info@divadlotabor.cz

http://divadlotabor.cz

výstavy otevřeny v době večerních představeních a každé úterý a čtvrtek v rozmezí 15–17 hodin

 

do 28. června

Z TÁBORA & TŘI ROKY | Lukáš Bláha

DON foyer a galerie EVÁRIUM

První část výstavy nazvaná Z Tábora zachycuje město v té nejniternější podobě. Černá a bílá dovolí popustit uzdu fantazie. Detaily uliček Starého města, čmáranice na zdech domů, na chodníku pohozené nepotřebné poklady, ale také setkání místních obyvatel s objektivem i zvěčněné emoce v momentech radosti i smutku.
V sérii Tři roky táborský fotograf Lukáš Bláha až téměř s voyeurským zanícením zachycuje nejen samotné vystupující umělce, ale především celkovou atmosféru akce, kterou umocňují záběry do publika a syrovější zpracování fotografií.

Kouzlo fotografie objevil táborský rodák Lukáš Bláha již v dětství díky svému otci, amatérskému fotografovi. V roce 2008 si pořídil vlastní kinofilmovou zrcadlovku Canon a krátce poté začal spolupracovat s Týdeníkem Táborsko. V roce 2013 se stal členem fotokomunity v domě U Beránka v Českých Budějovicích, kde se pod vedením Davida Veise postupně zdokonaloval a zásadně změnil i přístup k fotografování.  Fotografie publikoval v regionálním i zahraničním tisku (Slovensko, Kamerun) a prezentoval na sedmi společných a dvou samostatných výstavách. Autor je inspirován fotografiemi M. Jodase, A. Corbijna a Ch. Steina.

 

do 28. června

Ve smíru vlny – Miroslav Šisler

DON galerie

Koloristické vize v souboru maleb autora, který se dlouhodobě věnuje vztahům barev a křivek. Výsledné proudění a silová pole obrazů jsou specifickou projekcí vnitřní krajiny.

Miroslav Šisler, rodák z Roudnice nad Labem, absolvoval experimentální malířskou školu Jiřího Sopka na pražské Akademii výtvarných umění. V současné době žije a pracuje na Šumavě.

 

Městská knihovna Tábor

Jiráskova 1775, tel: 381 200 580, www.knihovnatabor.cz

otevřeno: úterý–pátek 9–18 hod., sobota 8–12 hod.

 

3.–28. června

Srí Lanka

Galerie Na Schodišti

Výstava fotografií Jana Procházky.

 

Husitské muzeum – Galerie Ambit

nám. Mikuláše z Husi 44

 

23. června–do 29. srpna

KAREL VALTER (1909–2006)

Nový výstavní prostor vzniklý v rámci rekonstrukce budovy ředitelství Husitského muzea. Galerie Ambit připomene 110. výročí narození jednoho z nejvýznamnějších českých uměleckých osobností 20. století – Karla Valtera. Námět výstavy není pouhou reflexí výtvarníkova jubilea. Hlavním námětem výstavy malíře, grafika, pedagoga a hudebníka však bude krajina, kterou Karel Valter zobrazoval od konce čtyřicátých let. Inspirací mu byla zejména rodná jihočeská zem, příroda a život v ní. Krajina kultivovaná člověkem, jeho zásahem, a zároveň krajina poetická, dramatická, plná motivů a barev. Na výstavě pod názvem Jihočeská krajina ze sbírek Husitského muzea najdete soubor papírotisků, temper na papíře a olejomaleb z období padesátých až osmdesátých let minulého století.

Vernisáž proběhne 22. června od 16 hodin.

 

 

Hostinec Pod Kaštanem

Měšice

 

do 31. prosince

Výstava fotografií starých Měšic a jejich obyvatel (1890–1950)