Sledujte nás na Facebooku!

Kde domov můj

14. listopadu–12. ledna 2020

Výstava grafik členů SČUG Hollar na téma domov.

Cílem výstavního projektu „Kde domov můj“ je získat pohled na fenomén domova, jak jej chápou a ztvárňují ve své tvorbě současní umělci, grafici, členové SČUG Hollar, kteří v roce 2017 oslavili 100 let od založení svého sdružení reprezentační výstavou grafické tvorby ve výstavních sálech pražského Obecního domu.
Zakládající členové sdružení před 102 lety jistě (stejně jako my) netušili, jaké změny je po vzniku založení Československa v roce 1918 čekají – v naší zemi, v Evropě i ve světě, jaké politické systémy je budou formovat, jak budou muset své místo domova znovu určovat a znovu si uvědomovat, kam patří a čeho jsou součástí.
Sté výročí vzniku Československa se téměř kryje se vznikem SČUG Hollar, které si dokázalo udržet po dobu svého trvání tradici. A rovněž dokázalo dále rozvíjet a reinterpretovat umělecké grafické postupy odpovídající současnému myšlení a technologickým postupům.
Na výstavě jsou zastoupeny práce autorů několika generací. Jsou zde k vidění různé současné technologické podoby tištěného obrazu a myšlenkové úvahy o tématu, od nejmladších členů Hollaru až po nejstarší. Vystavené práce jsou odpovědí na výzvu. A jsou jejich reflexí na téma fenoménu domova.

 Miloslav Polcar, kurátor projektu

Ve středu 13. listopadu v 17 hodin zveme na vernisáž výstavy.

 

Otevírací doba:

úterý–neděle 10–12 / 13–16 hodin, 24. 12.–26. 12. a 1. 1. 2020 zavřeno

 

 

 

 

Miloslav Polcar, kurátor výstavy

 

Pavel Piekar, předseda SČUG

 

Jakub Valeš a Josef Okrouhlík