17. srpna – 29. října 2023

Barbora Heřmanová, mladá rodačka z Ostravy, vystudovala obor Volná grafika na Ostravské univerzitě pod vedením Eduarda Ovčáčka. Nejvíce se realizuje v barevném linorytu nebo naopak v monochromním slepotisku. Na výstavě však uvidíte i její obrazy na plátně. Po přestěhování do jižních Čech se v její tvorbě začala více odrážet krajina a příroda jako taková. V menších formátech většinou zpracovává témata s humorným podtextem, bývají to obrázky z běžného života.

Výstava v Galerii U Radnice reflektuje téma domova. Domova, do kterého jsme se narodili nebo i do kterého nás zavál život. Téma domova je vlastně pro Barboru Heřmanovou jen rozšířením jejího dlouholetého zájmu o krajinu a případné lidské stopy v ní.

Ve středu 16. srpna v 17 hodin zveme na vernisáž výstavy.

V neděli 17. září v rámci Dnů evropského dědictví zveme na bohatý program:
11 hodin vystoupení žáků dechového oddělení ZUŠ Oskara Nedbala
12 hodin vystoupení žáků smyčcového oddělení ZUŠ Oskara Nedbala
15 hodin komentovaná prohlídka s Barborou Heřmanovou

23.9. 15–17 hodin Barvím, lepím, stříhám, tvořím – dílna s Adrianou Marineo, italskou ilustrátorkou, která je nyní v Táboře na rezidenčním pobytu. Děti se seznámí s Titivilem, tiskařským ďáblíkem, který do knih rád vkládá chyby a budou si moci vytvořit vlastní knihy a plakáty.

V sobotu 14. října zveme na Den otevřených ateliérů, po celý den vstup zdarma. Odpoledne (13–16 hodin) grafická dílna pro děti i dospělé s Barborou Heřmanovou.

V sobotu 21. října 13–16 hodin Barvím, lepím, stříhám, tvořím. Dílna pro děti se Zdeňkou Limbergovou – Z útržků
Noviny, časopisy a magazíny jsou zdrojem nejen informací ale také inspirace. Jsou zároveň materiálem, který čeká na svou druhou šanci – tak jim ji přijďte dát a vytvořit ze starého nové a originální dílo. Na dílnu se nemusíte předem hlásit, 40/20 Kč