17. srpna – 29. října 2023

Barbora Heřmanová, mladá rodačka z Ostravy, vystudovala obor Volná grafika na Ostravské univerzitě pod vedením Eduarda Ovčáčka. Nejvíce se realizuje v barevném linorytu nebo naopak v monochromním slepotisku. Na výstavě však uvidíte i její obrazy na plátně. Po přestěhování do jižních Čech se v její tvorbě začala více odrážet krajina a příroda jako taková. V menších formátech většinou zpracovává témata s humorným podtextem, bývají to obrázky z běžného života.

Výstava v Galerii U Radnice reflektuje téma domova. Domova, do kterého jsme se narodili nebo i do kterého nás zavál život. Téma domova je vlastně pro Barboru Heřmanovou jen rozšířením jejího dlouholetého zájmu o krajinu a případné lidské stopy v ní.

Ve středu 16. srpna v 17 hodin zveme na vernisáž výstavy.

V neděli 17. září v rámci Dnů evropského dědictví zveme na bohatý program:
11 hodin vystoupení žáků dechového oddělení ZUŠ Oskara Nedbala

12 hodin vystoupení žáků smyčcového oddělení ZUŠ Oskara Nedbala

15 hodin komentovaná prohlídka s Barborou Heřmanovou

23.9. 15–17 hodin – dílna s Adrianou Marineo, italskou ilustrátorkou, která je nyní v Táboře na rezidenčním pobytu. Své místo si pro tuto dílnu rezervujte na zaneta.salusova@mutabor.cz nebo 381 252 232. Děti se seznámí s Titivilem, tiskařským ďáblíkem, který do knih rád vkládá chyby a budou si moci vytvořit vlastní knihy a plakáty.