23. března – 14. května 2023

Karel Prášek má nezapomenutelný a výrazný rukopis. Jeho abstraktní mozaikové obrazy mívají realistický základ či detail, přičemž jednotlivé dílky jsou oddělené černou linkou. Charakteristickou barvou je modrá ve všech možných odstínech.

Autor studoval čtyři roky v Paříži na prestižní École nationale supérieur des beaux arts, režim mu však neumožnil školu dokončit a musel nastoupit povinnou vojenskou službu. K Francii si dodnes zachoval vřelý vztah, pravidelně tam jezdí a vystavuje. V sedmdesátých letech začal vystavovat v Československu. Po dvanácti letech se směl opět podívat do milované Francie. Devadesátá léta a nové milénium znamenaly horečnou činnost, posilování francouzských vazeb a řadu výstav v zahraničí. Jeho práce jsou zastoupeny nejen v Čechách, ale i ve Francii, Německu či Rakousku.

Karla Práška váže srdečný vztah nejen k Francii, ale i k jižním Čechám. Jeho otec pocházel ze Sezimova Ústí a Karel Prášek si už v roce 1973 zřídil ateliér v Božejově (okr. České Budějovice). Výstavou v Galerii U Radnice se autor vrací ke svým starším pracím, které začal vytvářet právě nedaleko Sezimova Ústí.

Ve středu 22. března v 17 hodin zveme na vernisáž výstavy.

Ve středu 19. dubna bude z technických důvodů otevřeno pouze dopoledne (10–12 hodin).

Barvím, lepím, stříhám, tvořím, dílny pro rodiny s dětmi:

25. března 13-16 hodin, vstupné 40/20 Kč

29. dubna 13-16 hodin, vstupné 40/20 Kč