9. listopadu – 14. ledna 2024

Martin Salajka vystudoval AVU v ateliéru malby u Michaela Rittsteina, se kterým býval občas srovnáván. Salajka ve své tvorbě neustále reflektuje podněty z vnějšího prostředí, které ale nechá projít svou bohatou imaginací. Základními tématy jsou město a příroda, které se stávají znepokojivými, tísnivými a někdy přechází až do halucinace. I další jeho tematické okruhy nebývají zrovna optimistické – smrt, zánik, bolest, démoni, ale jsou tím zároveň velmi dobře přístupné, protože každý z nás se s těmito věcmi musí vypořádávat. Pojďte se ponořit do jedinečné barevné imaginace Martina Salajky.

Ve středu 8. listopadu v 17 hodin zveme na vernisáž výstavy.

V sobotu 25. listopadu 13–16 hodin zveme na dílnu Kniha v domě – Dům v knize. Domy stejně jako knihy jsou plné příběhů. Přijďte si vyrobit domeček a zaplnit ho vlastním příběhem. Dílnu povede Lucie Mrázová. Na dílnu se nemusíte dopředu hlásit, zaplatíte pouze vstup na výstavu 40/20 Kč.

V sobotu 9. prosince 13–16 hodin zveme na dílnu Hlava v knize. V lidských tvářích se dá číst jako v knize. Přijďte si vyrobit leporelo z hlaviček s roztodivnými obličeji. Dílnu povede Lucie Mrázová. Na dílnu se nemusíte dopředu hlásit, zaplatíte pouze vstup na výstavu 40/20 Kč.

Otevírací doba o svátcích: 24.–26. 12. 2023 zavřeno, 1. 1. 2024 zavřeno