Sledujte nás na Facebooku!

Pavel Klíma – Zahrada Dr. Hirsche

5. srpna–31. října

Výstava ke kulatým 50. narozeninám táborského rodáka.

Pavel Klíma je český politik, pedagog a výtvarník. V letech 1991 až 1996 studoval na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (obor český jazyk a výtvarná výchova). Je členem výtvarných skupina KOSA, Asociace jihočeských výtvarníků a FF16. Je kurátorem v Galerii Malšice.

Co k samotné výstavě řekl autor?

„Když jsem dostal nabídku ne výstavu k mým padesátinám, zažil jsem klasický smíšený pocit: Radost – táborská Galerie U Radnice jen pro mne po 6 letech, následně uvědomění věku, snad prostor bilancovat? Ne, ne. Vystavím nové věci, radostné věci. Předloňské obrazy jsou staré. Ty současné jsou více o radosti z malování. Možná budu na vernisáži mluvit vztahu člověka ke krajině, o schopnosti vnímaní, vzájemném působení. o boji, který nelze vyhrát, o pokoře a přijímání. o terapii v nás, o smradu tohoto světa. O touze, nejpřirozenějším motoru člověka. Přesto půjde jen a jen o obrazy bez komentáře.

Cíle ani city nemají být malé.“

Ve středu 4. srpna v 17 hodin zveme na vernisáž výstavy.

doprovodné akce:

20. srpna Táborská muzejní noc 19-23 hodin vstup zdarma, Pod Šablonovníkem – dílna pro malé i velké se Zdeňkou Limbergovou, vstup zdarma

12. září Dny evropského dědictví – vstup zdarma, v 15 hodin komentovaná prohlídka s autorem

9. října Den otevřených ateliérů – vstup zdarma, 13–16 hodin dílna pod vedením Lucie Mrázové.I jedna šablona vydá na nespočet motivů, co teprve, když jich máte více? Vytvořte si vlastní vzory, vyzkoušejte naše nebo je všechny spojte v jedno dílo.

Výstava bude prodloužena do 31. října.

 

 

 

 

 

Na saxofon zahrála Kateřina Pavlíková

 

Výstavu zahájil JUDr. Jiří Pospíšil.

 

Vít V. Pavlík

 

Teodor Buzu

 

Pavel Klíma

 

Sbírku Pavla Klímy pokřtila Olga Sommerová a Mgr. Štěpán Ondřich.