RADKOVOVOKO aneb výročí Radka Pilaře

Radek Pilař, písecký rodák a významný představitel českého výtvarného umění by letos slavil 90 let. Dílo všestranného umělce vždy překypovalo hravostí a fantazií, které nejsou cizí ani písecké galerii Sladovna. Ta na počest Radka Pilaře připravila distanční výtvarný happening s názvem Radkovovoko. Ten je v průběhu roku realizován na vybraných místech spojených s Radkem Pilařem.

Nyní se k projektu připojuje i Tábor, kde Radek Pilař působil.

Po celý zbytek roku budeme ve veřejném prostoru (na trase nádraží – Staré Město) umisťovat stylizované oči, které připomínají kolážní a dadaistické principy v tvorbě Radka Pilaře. Oči jsou vyrobeny z magnetické fólie, aby držela na kovových předmětech a zároveň nic nepoškodila. Radkovovoko tedy můžete potkat prakticky kdekoliv.

„Dílo, přístup a především hravost a nápaditost pana Radka Pilaře je nám dlouhodobě inspirací. Jelikož část roku nebylo možné konat kulturní akce, chtěli jsme alespoň tímto způsobem vzdát hold slavnému píseckému rodákovi,“ říká ředitel Sladovny Adam Langer.

Zapojte se i vy

Pokud se s některými z očí setkáte, můžete pozměnit jejich pozici nebo je přemístit na jiné vhodné místo ve veřejném prostoru. Umisťujte je ale vždy na bezpečná místa. To znamená na dosah ostatním.

Společně vytvoříme unikátní galerii

Až své oči umístíte, nebo nějaké potkáte, zašlete nám fotografii (se jménem a kontaktem) na email galerie@mutabor.cz  a stanete se tak spoluautory společné unikátní galerie výročního happeningu.